Työmaahenkilöstö

Harrastan juoksemista; pyöräilyä, moottoripyöräilyä ja lumilautailua. Pidän matkustamisesta ja siihen liittyen kulttuurista ja historiasta.

Alvar Alamaa
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 5057481
alvar.alamaa@mapri.eu

Pidän koripallosta ja pyöräilystä. Luen mielelläni tieteiskirjallisuutta ja maailmankuvaa avartavaa kirjallisuutta.

Martin Mõistus
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 5309 2096
martin@mapri.eu

Maatalousrakentamiseen liittyvien projektien johtamisen ohessa nautin saunomisesta ja metsästyksestä. Vapaa-aikana ovat vihta, kunnon löyly ja metsästyskivääri aina tervetullutta seuraa.

Reedik Rööpson
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 516 1481
reedik@mapri.eu

Minua kiinnostavat prätkät ja vanhat venäläiset autot. Rentoudun kuuntelemalla musiikkia, käyn joka vuosi ystävien ja läheisten kanssa tapahtumissa Jazzkaar ja Tallinn Music Week.

Taisto Kask
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 513 3328
taisto@mapri.eu

Harrastan mielelläni vanhoja hyväksi koettuja asioita ja kokeilen uusia ja kiinnostavia.

Valdo Rohtla
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 508 8805
valdo@mapri.eu

Mene niin kauas kuin näet, ja kun olet päässyt perille, näet kauemmas.

Maksim Štšepetov
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 5264 080
maksim@mapri.eu

Pidän naurusta, (pilkku) aina hyvästä seurasta ja haasteista elämässä ja harrastuksissa.

Indrek Kalk
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 5092 727
Indrek.Kalk@mapri.eu

 

Työn ulkopuolisen ajan vietän läheisten seurassa, puuhastelen kotona tai teen jotain urheilullista.

Kaido Kasepuu
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 510 4905
kaido@mapri.eu

Olen harrastanut pitkään juoksemista. Erityisen haasteen tarjoavat pitkät matkat, joten panen usein itseni koetukselle maratoneilla.

Olari Orm
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 5341 8174
olari@mapri.eu

Lauri Matzen
Projektipäällikkö
Puhelin: +372 528 6049
lauri.matzen@mapri.eu

Matkustelen paljon, teen valokuvia ja valokuva-panoraamoja. Urheilulajeista suosikit ovat sulkapallo, koripallo, alppihiihto ja rullaluistelu.

Jüri Haponen
Sähkötöiden
projektipäällikkö
Puhelin: +372 51 968 081
Jyri@mapri.eu

 

Kalastelen mielelläni vapaa-aikana. Osallistun rullaluistelu-, pyöräily- ja hiihtotapahtumiin.

Martti Tiivoja
Betonitöiden
projektipäällikkö
Puhelin: +372 5836 5555
martti@mapri.eu

Jo lapsesta saakka on koripallo tarjonnut minulle nautintoa ja haasteita. Pidän kovasti myös endurosta, tässä extreme-urheilulajissa vaaditaan kovaa itsekuria, mutta ponnistelu kannattaa varmasti.

Peeter Karja
Betonitöiden
projektipäällikkö
Puhelin: +372 5333 9385
peeter@mapri.eu

Harrastan sukeltamista ja kuntourheilua: lenkkeilyä, rullaluistelua ja hiihtämistä. Mieli ilahtuu kuumasta saunasta ja kylmästä oluesta työntäyteisen viikon jälkeen.

Anti Mihkelson
Betonitöiden
kohdepäällikkö
Puhelin: +372 517 5991
anti@mapri.eu

Salomonin viisaus:
„Ihminen suunnittelee tiensä,
mutta Herra ohjaa hänen askelensa.“
(Sananlaskujen kirja 16:9)

Artur Minjakov
Betonitöiden
kohdepäällikkö
Puhelin: +372 5351 0506
artur@mapri.eu

Juokseminen on viime vuosikymmenenä ollut eniten tyydytystä antava urheilulaji. Harjoituksissa ja kilpailuissa on juostu eri pituisia matkoja aina maratoneihin saakka.

Jaan Jänes
Betonitöiden
kohdepäällikkö
Puhelin: +372 5392 2763
jaan@mapri.eu

Ronald Rotenberg
Betonitöiden
kohdepäällikkö
Puhelin: +372 5552 3103
ronald@mapri.eu

Madis Järvpõld
Työmaapäällikkö
Puhelin: +37253491862
madis@mapri.eu

Vapaa-aikana pidän uimisesta, kalastuksesta ja toisinaan hiihtämisestä. Päivittäin käyn myös koiran kanssa juoksemassa tai kävelyllä.

Daniil Khaustov
Työmaapäällikkö
Puhelin: +372 5837 1146
daniil@mapri.eu

Olen erittäin kiinnostunut mehiläistenkasvatuksesta ja harrastan myös kalastusta. Vauhdikkaammista harrastuksista voisi mainita moottoripyöräilyn.

Heldur Orav
Työmaapäällikkö
Puhelin: +372 5347 5185
heldur@mapri.eu

Työn ulkopuolisena aikana taustamelun muodostavat R&B (rock ja blues) ja puutyövälineiden aiheuttamat desibelit.

Reimo Jakobson
Työmaapäällikkö
Puhelin: +372 5566 6186
reimo@mapri.eu

Vapaa-aikana käyn mielelläni pelaamassa lentopalloa, kotityöt eivät tahdo jostain syystä loppua, ja hyvästä saunasta en kieltäydy koskaan! :)

Rivo Teppo
Työmaapäällikkö
Puhelin: +372 522 3850
rivo@mapri.eu

Harrastan vapaa-aikana biljardia, olen saavuttanut Viron tasolla merkittäviä tuloksia. Tavoitteiden saavuttamisessa minua auttaa määrätietoisuus ja täsmällisyys. Elämäntyyliini kuuluvat myös ystävällisyys ja kohteliaisuus.

Mikk Pettai
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 529 9586
mikk.pettai@mapri.eu

Nautin auringosta ja merestä. Vapaa-aikana purjehdin mielelläni kauniilla säällä, vaikka myös myrskyssä seilaamisessa on oma nautintonsa.

Joosep Nõupuu
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5905 9716
joosep.noupuu@mapri.eu

Teen mielelläni kaikkea, mikä liittyy tekniikkaan ja vapaa-ajan toimintaan. Harrastuksiani ovat golf, frisbeegolf, juoksu, pyöräily, äänentoisto, IT-ratkaisut yms.!

Andreas Nigol
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 526 7166
andreas@mapri.eu

Käyn joka päivä lenkillä tai pyöräilemässä, talvella hiihdän. Viikonloppuisin osallistun rogaining- ja xdream-kilpailuihin tai teen kotona maatöitä. Työn, koulun ja juoksemisen ohella pidän myös maalaamisesta ja piirtämisestä.

Liis Nemvalts
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 511 7994
liis@mapri.eu

Harrastan vapaa-aikana luovaa toimintaa kuten piirtämistä ja maalaamista. Harrastan myös jonkin verran urheilua ja käyn lenkillä.

Annegrete Külaots
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5380 6534
annegrete@mapri.eu

Olen varttunut judomatolla, silloin kun en kilpaile itse, jaan muille oikeutta tuomarin roolissa. Asetan itseni koetukselle maratoneilla sekä juoksutossuissa että joella. En pelkää vasaraankaan tarttumista.

Roger Rööpson
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5905 3822
roger@mapri.eu

Indrek Põhjatu
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5383 1067
indrek.pohjatu@mapri.eu

Madis Reinloo
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5660 4063
madis.reinloo@mapri.eu

Martin Kabral
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5399 5166
martin.kabral@mapri.eu

Karl Luha
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 53 909 765
karl.luha@mapri.eu

Priit Paulus
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 53 011 088
priit.paulus@mapri.eu

Tõnis Vään
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 515 1448
tonis.vaan@mapri.eu

Olen oikeastaan iloinen ihminen, joka nauttii aina hyvästä seurasta. Harrastuksena on vanhemman ja uudemman rakennusalan kirjallisuuden kerääminen.

Mart Kalle
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 53264611
mart@mapri.eu

Mikk Andreson
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5190 0101
mikk.andreson@mapri.eu

Siim Vanaküla
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 5553 2256
siim.vanakyla@mapri.eu

Tarmo Hanni
Työmaapäällikö
Puhelin: +372 55399 6777
tarmo.hanni@mapri.eu

Rebeka Solveig Veltson
Rakennusinsinööri
Puhelin: +372 56 200 218
rebeka@mapri.eu

"Jos jätät kaikki työt viimeiselle minuutille, ne kestävät vain yhden minuutin." ;)

Thorny Valk
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5650 5587
thorny@mapri.eu

Erki Vellama
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 59 047 910
erki.vellama@mapri.eu

Priidik Vapper
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin:+372 53 008 248
priidik.vapper@mapri.eu

Maikko Lõhmus
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin:+372 5845 5637
maikko@mapri.eu

Hubert Piikov
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 528 7040
hubert.piikov@mapri.eu

Karry Jallai
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 56492539
karry@mapri.eu

Ken Karja
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 53424168
ken@mapri.eu

Marko Kirso
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5902 8350
marko.kirso@mapri.eu

Joosep Russak
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5884 9027
joosep.russak@mapri.eu

Urmet Puusta
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5330 2849
urmet@mapri.eu

Silver Erik Saage
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5348 1612
silver@mapri.eu

Siim Villako
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5304 4962
siim@mapri.eu

Priit Reisner
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5592 4043
priit.reisner@mapri.eu

Indrek Haldma
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5301 5787
indrek.haldma@mapri.eu

Marek Raat
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5358 5605
marek@mapri.eu

Matthias Rimm
Työmaapäällikön avustaja
Puhelin: +372 5333 8669
matthias@mapri.eu

Koripallo on suosikkiajanviettäni vapaa-aikana. Ruoanlaittokaan ei ole minulle vierasta. Pidän erilaisten makuelämysten ja myös perinteisen virolaisen ruon valmistamisesta ja nauttimisesta.

Alan Pallandi
Autonkuljettaja-hankkija
Puhelin: +372 525 8739
alan@mapri.eu